زعفران بسته بندی

بازار فروش انواع زعفران بسته بندی ایران

بازار هدف مناسب برای فروش انواع زعفران بسته بندی ایران کجاست؟ آیا محصولات کشورمان توان رقابت با برند های خارجی را دارند؟ وضعیت صادرات در حال حاضر چگونه است؟
ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان زعفران در دنیا بوده و بر اساس آمار بیشتر از ۹۵% زعفران دنیا را ایران تولید می کند، اگر چه کشور های مختلفی از جمله اسپانیا، افغانستان، چین، یونان و ایتالیا در زمینه تولید زعفران فعال هستند، اما نتوانسته اند با کیفیت و کمیت زعفران ایرانی دست پیدا کنند.
بر اساس آخرین آمار منتشر شده از گمرک ایران زعفران کشورمان به ۵۴ کشور دنیا صادر می شود که متاسفانه حجم بسیار کمی از آن به صورت بسته بندی بوده و بیشترین حجم صادرات آن زعفران های فله ای تشکیل می دهند.
بازار فروش زعفران بسته بندی شده ایران به صورت محدود در برخی از کشور های حاشیه خلیج فارس و اروپاست که فروش بسیار جزیی زعفران بسته بندی شده ایران به نسبت کشور های اسپانیا، آلمان و چین بسیار اندک است.

انواع زعفران بسته بندی

رقابت زعفران بسته بندی ایران
زعفران بسته بندی شده ایران به دلیل ضعف شرکت های صادرکننده در زمینه بازاریابی توان رقابت با برند های مشهور را نداشته و کشور هایی همانند اسپانیا توانسته اند از بسته بندی زعفران ایران ارز آوری بسیار خوبی را برای خود کسب کنند، ارز آوری حاصل از زعفران توسط شرکت های اسپانیایی گاهی تا ۲٫۵ برابر ارزش زعفران گزارش شده است.
متاسفانه روابط اقتصادی و سیاسی بسیار ضعیف نیز مزید بر علت شده که زعفران ایران با این قدمت و حجم تولید نتوانسته اند دارای شناسنامه ای معتبر در دنیا باشد.

انواع زعفران بسته بندی

میزان صادرات زعفران ایران
همان طور که در بالا اشاره شد، با توجه به این که بیشترین بازار فروش زعفران کشورمان به صورت فله بوده و انواع زعفران بسته بندی در بخش صادرات کمترین جایگاه را دارند، از این رو روشن است که بیشترین حجم فروش ما به خارج کشور را زعفران فله تشکیل دهد.
انواع زعفران نگین، پوشال و سرگل به عنوان چهار نمونه اصلی زعفران هستند که بیشترین میزان فروش را دارا می باشند.
توجه: در صورتی که کشور های اروپایی که اصلی ترین مقصد زعفران ایران هستند، بحث ماندگاری سموم را در زعفران ایران مطرح کنند، باید شاهد افت قیمت و صادرات محصول به کشور های مذکور باشیم، از این رو توصیه می شود که کشاورزان محترم نسبت به تولیدات خود دقت بیشتری داشته باشند.

فروش زعفران بازرگانی متین
برای سفارش و مشاوره با ما تماس بگیرید. مشاوره و فروش
🔹 گروه تجاری بازرگانی متین، شما را به خرید بهترین زعفران ایران دعوت می کند.
✅ انواع محصولات زعفرانی برای افرادی که به دنبال کیفیت خوب هستند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره و فروش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید